czwartek, 5 lutego 2009

Po raz XXII

24 stycznia już po raz XXII odbył się w Górze memoriał im. Mariana Lewandowskiego. Na 9 stołach do tenisa mecze rozgrywało 39 zawodników i zawodniczek. W kategorii kobiet wystartowało 6 zawodniczek. 15 zawodników wystąpiło w kategorii „old - boy”. W kategorii juniorów do walki przystąpiło 8 zawodników. Seniorzy stawili się na starcie w grupie 10 – osobowej.
Turniej otworzył wiceburmistrz Piotr Wołowicz, który przypomniał postać Mariana Lewandowskiego i życzył zawodnikom powodzenia w rywalizacji.
W kategorii seniorów zwycięstwo w turnieju Wojciech Chwastyniak, który w finałowym meczu pokonał Michała Domagałę 3:1. W walce o trzecie miejsce Wojciech Walencki niespodziewanie dla wszystkich uległ Tomaszowi Batogowi 2 do 3.
W finale kategorii „old – boy” spotkali się Krzysztof Grygier i Tadeusz
Bielecki, który pokonał rywala 3 do 0. W pojedynku o trzecie miejsce lepszy okazał się Tadeusz Prałat, który pokonał Adama Szyrnera 1 do 3.
Tym razem w turnieju dominowali zawodnicy przyjezdni, tylko w kategorii juniorów zwyciężył Kacper Zalesiński z górowskiej Pogoni, drugi był Patryk Kulczycki również z Góry, trzeci Krzysztof Stola z Leszna.
Turniej był męczący i wymagał od zawodników dobrej kondycji fizycznej. Wystarczy dodać, iż podczas jego trwania rozegrano 92 mecze.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy również puchary, które wręczył zawodnikom dyrektor OKF – Ryszard Wawer. Nagrody ufundowane zostały przez UMiG.

Wyniki

Kategoria „open” pań: 1. Małgorzata Nowakowska (Leszno), 2. Wioletta Pilarska, 3. Ewelina Ptak, 4. Joanna Klamka (wszystkie z Góry).
Kategoria seniorów: 1. Wojciech Chwastyniak (Burza Drzeczkowo), 2. Michał Domagała, 3. Tomasz Batóg (obaj Pogoń Wschowa), 4. Wojciech Walencki (Pogoń Góra).
Kategoria „oldbojów”: 1. Tadeusz Bielecki (Kotla), 2. Tadeusz Prałat (Burza Drzeczkowo), 3. Krzysztof Grygier (Spółdzielca Kobylin), 4. Adam Szyner (Leszno).
Kat. juniorów: 1. Kacper Zalesiński, 2. Patryk Kulczycki (obaj Pogoń Góra), 3. Krzysztof Stola (LKS Kobylin).